Novosti

img-posvecenje-orgulja-u-nasoj-zupnoj-crkvi-sv-jelene-krizarice
27.12.2012.

Posvećenje orgulja u našoj župnoj crkvi sv. Jelene Križarice

Dana 23.12.2012. u našoj župnoj crkvi sv. Jelene Križarice u Šenkovcu biskup mons. Josip Mrzljak posvetio je nove orgulje koje i zovemo kraljicom instrumenata u svakoj crkvi. Zahvaljujemo našem biskupu mons. Josipu Mrzljaku koji nas je svojim lijepim riječima uveo u sam blagdan Božića i koje značenje ima kod nas kršćana.

Zahvaljujemo i svim prisutnim gostima koji su svojim dolaskom uveličali ovu našu svečanost: gvardijan i dekan Stanko Belobrajdić, župnici u miru - Ivan Košćak i Josip Horvat te biskupov tajnik Josip Štefanec. Orguljarska pratnja bio je gospodin Višeslav Jaklin, koji je ujedno i svirao misu. Orgulje izradila orguljarska radionica Josipa Mihaljevića iz Male Subotice. Svima još jednom hvala.


Vaš župnik Vladimir Kolarić